Porady Apteczne

Konto w naszym serwisie pozwoli Ci na:

  • Komentowanie i ocenianie artykułów oraz aptek w katalogu,
  • Dzielenie się swoją wiedzą z innymi członkami naszej społeczności,
  • ... i na wiele więcej. Zapraszamy!

Zaloguj się

Formularz logowania
Zamknij okno

Akcesoria

wróć do listy artykułów

Opaski przeciw komarom

Czasy, kiedy walkę odstraszania komarów i innych uciążliwych owadów prowadzoono za pomocą płynów, spray’ów, kremów i żeli, które należało regularnie nanosić na skórę bezpowrotnie minęły! Nowoczesnym rozwiązaniem problemów ukąszeń są elastyczne opaski, które eliminują ten problem sezonu letniego. Dzięki innowacyjnej formie są niesamowicie praktyczne i łatwe w użyciu.

Jak to działa?

Opaski, wykonane najczęściej z silikonu, nasączone są olejkiem eterycznym, który skutecznie odstrasza owady m.in. komary, kleszcze, muszki.

Olejek otrzymywany jest z rośliny nazywanej trawą cytrynową lub cytronellą (Cymbopogon winterianus). W jego skład wchodzą głównie: geraniol, citronellal i citronellol.

Olejek jest w pełni bezpiecznym, atestowanym środkiem naturalnym o potwierdzonej skuteczności.

Opaskę można nosić na nadgarsteku lub kostce albo przymocować do różnego rodzaju przedmiotów np. do poręczy wózka dziecięcego czy ubrania.

Inne zalety:

  • Zapach opasek jest przyjemny dla ludzi
  • Produkty tego typu nie zawierają żadnych alergizujących i drażniących substancji. Nie stwierdzono właściwości uczulających nawet u osób o wrażliwej skórze.
  • Większość dostępnych na rynku opasek jest odporna na wodę.
  •  Mogą być używane przez dzieci od 3 roku życia (warto jednak sprawdzić informację na opakowaniu poszczególnych opasek).
  • Dostępne są różne wzory opasek w kilku kolorach, w tym także wersje odblaskowe dla pieszych poruszających w nocy.
  • Wielkość opasek jest regulowana.

Opaski dostępne na rynku: Mosquito-Band, Bugslock, Mosbito, Mosquito Repellent, Etero, Komar Stop

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Opaski w zależnośći od producenta zawierają różne ilości olejków eterycznych, co ściśle wiąże się z przydatnością produktu po pierwszym użyciu np. opaska firmy Mosquito-Band działa około 48 godzin, Etero do 72 gozin, Mosbito przez okres 5 dni, Bugslock przez 10 dni, a Mosquito Repellent i Komar stop nawet od 4 do 5 tygodni. Te ostatnie opaski zaopatrzone są ponadto w 5-cio stopniowy regulator emitowania zapachu. W zależności od potrzeb, należy przekłuć opaskę 1 do 5 razy w odpowiednim miejscu w celu uwolnienia olejków eterycznych.

 Aby przedłużyć okres przydatności do użycia, po skończonym użytkowaniu opaskę należy włożyć z powrotem do opakowania, tak aby ograniczyć prowanie olejków eterycznych.

Imię i nazwisko/nick

mgr farm. M. Kasprzak

wszystkie artykuły tego autora

Podoba Ci się ten artykuł?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Google+ lub po prostu oceń!

475
Dziękujemy!
An error occurred!Skomentuj artykuł

Dodaj komentarz

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

shampoo-cup_mini

Jednorazowe czepki do bezwodnego mycia głowy. Nie wymagają zwilżania ani spłukiwania włosów. Mają właściwości antybakteryjne. Czepki służą do mycia włosów w celu zachowania podstawowych zasad higieny;  ponadto usuwają krew, jodynę lub żel po użyciu elektrod EEG oraz inne zaniecz

burnjel_mini

Burn Jel EU

Żel przeznaczony jest do opatrywania ran powstałych w wyniku oparzeń termicznych (bezpośredni kontakt z ogniem, promieniowanie słoneczne) lub chemicznych (stężone kwasy, zasady, związki organiczne, cement, wapno). Można go stosować na oparzenia I, II, II stopnia o niewielkiej rozległości

Angelcare_mini

Monitor Angelcare® AC401 to urządzenie wspomagające opiekę nad niemowlęciem i dzieckiem. Składa się z monitoru oddechu i bezprzewodowej niani elektronicznej.  Czujniki oddechu (ruchu) wykorzystywane są najczęściej w pierwszym roku życia. [caption id="attachment_684" align="alignri