Opaski przeciw komarom

Czasy, kiedy walkę odstraszania komarów i innych uciążliwych owadów prowadzoono za pomocą płynów, spray’ów, kremów i żeli, które należało regularnie nanosić na skórę bezpowrotnie minęły! Nowoczesnym rozwiązaniem problemów ukąszeń są elastyczne opaski, które eliminują ten problem sezonu letniego. Dzięki innowacyjnej formie są niesamowicie praktyczne i łatwe w użyciu.

Jak to działa?

Opaski, wykonane najczęściej z silikonu, nasączone są olejkiem eterycznym, który skutecznie odstrasza owady m.in. komary, kleszcze, muszki.

Olejek otrzymywany jest z rośliny nazywanej trawą cytrynową lub cytronellą (Cymbopogon winterianus). W jego skład wchodzą głównie: geraniol, citronellal i citronellol.

Olejek jest w pełni bezpiecznym, atestowanym środkiem naturalnym o potwierdzonej skuteczności.

Opaskę można nosić na nadgarsteku lub kostce albo przymocować do różnego rodzaju przedmiotów np. do poręczy wózka dziecięcego czy ubrania.

Inne zalety:

  • Zapach opasek jest przyjemny dla ludzi
  • Produkty tego typu nie zawierają żadnych alergizujących i drażniących substancji. Nie stwierdzono właściwości uczulających nawet u osób o wrażliwej skórze.
  • Większość dostępnych na rynku opasek jest odporna na wodę.
  •  Mogą być używane przez dzieci od 3 roku życia (warto jednak sprawdzić informację na opakowaniu poszczególnych opasek).
  • Dostępne są różne wzory opasek w kilku kolorach, w tym także wersje odblaskowe dla pieszych poruszających w nocy.
  • Wielkość opasek jest regulowana.

Opaski dostępne na rynku: Mosquito-Band, Bugslock, Mosbito, Mosquito Repellent, Etero, Komar Stop

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Opaski w zależnośći od producenta zawierają różne ilości olejków eterycznych, co ściśle wiąże się z przydatnością produktu po pierwszym użyciu np. opaska firmy Mosquito-Band działa około 48 godzin, Etero do 72 gozin, Mosbito przez okres 5 dni, Bugslock przez 10 dni, a Mosquito Repellent i Komar stop nawet od 4 do 5 tygodni. Te ostatnie opaski zaopatrzone są ponadto w 5-cio stopniowy regulator emitowania zapachu. W zależności od potrzeb, należy przekłuć opaskę 1 do 5 razy w odpowiednim miejscu w celu uwolnienia olejków eterycznych.

 Aby przedłużyć okres przydatności do użycia, po skończonym użytkowaniu opaskę należy włożyć z powrotem do opakowania, tak aby ograniczyć prowanie olejków eterycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected by WP Anti Spam