Porady Apteczne

Konto w naszym serwisie pozwoli Ci na:

  • Komentowanie i ocenianie artykułów oraz aptek w katalogu,
  • Dzielenie się swoją wiedzą z innymi członkami naszej społeczności,
  • ... i na wiele więcej. Zapraszamy!

Zaloguj się

Formularz logowania
Zamknij okno

Akcesoria

wróć do listy artykułów

Aspirator do nosa dla dzieci i niemowląt Marimer

MARIMER ASPIRATOR do nosa dla dzieci i niemowląt

Aspirator to przyrząd, który umożliwia łagodne odciąganie wydzieliny blokującej przewody nosowe u niemowląt i małych dzieci. Zaokrąglona końcówka aplikatora umożliwia bezpieczną styczność z otworem nosowym niemowlęcia, nie stwarzając zagrożenia uszkodzenia błony śluzowej. Aplikator jest wykonany z nietłukącego się tworzwa i podlega całkowitej sterylizacji, nie wymaga zakupu dodatkowych końcówek lub jednorazowych filtrów. Posiada ergonomiczny kształt, który umożliwia wygodne trzymanie produktu. Jest pozbawiony kantów i trudno dostępnych miejsc, co umożliwia łatwe i dokładne czyszczenie wszystkich jego części.

Instrukcja użycia

W celu przygotowania aspiratora dla niemowląt:

Należy umyć ręce, po czym złożyć aspirator opierając się na schemacie. Umieścić mały kawałek waty pomiędzy aplikatorem do nosa a zbiornikiem, który będzie działać jako filtr.

W celu przygotowania niemowlęcia:

Należy ułożyć dziecko w pozycji leżącej  i podnieść mu głowę. Wziąć ustnik do ust (mała otoczka ułatwia trzymanie go między zębami) i przyłożyć aplikator do jednego z otworów nosowych niemowlęcia, po czym delikatnie wciągać powietrze, aż wydzielina zgromadzi się w zbiorniku. W razie konieczności czynności można powtórzyć.

Wkroplenie do każdego z otworów nosowych roztworu soli fizjologicznej albo izotonicznego roztworu wody morskiej znacząco ułatwia aspirację wydzielin.

Przed pierwszym użyciem należy rozebrać aspirator na części, starannie wyczyścić w gorącej wodzie z mydłem i wypłukać w czystej wodzie. Wysterylizować aspirator, na zimno albo parą wodną.

Po każdym użyciu należy rozebrać aparat na części, dokładnie wyczyścić w gorącej wodzie z mydłem i wypłukać w czystej wodzie. Przed każdym użyciem trzeba wysterylizować aspirat.

Imię i nazwisko/nick

mgr farm. M. Kasprzak

wszystkie artykuły tego autora

Podoba Ci się ten artykuł?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Google+ lub po prostu oceń!

298
Dziękujemy!
An error occurred!Skomentuj artykuł

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

marcellla

#16

To najlepszy aspirator!

pokaż więcej komentarzy

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

shampoo-cup_mini

Jednorazowe czepki do bezwodnego mycia głowy. Nie wymagają zwilżania ani spłukiwania włosów. Mają właściwości antybakteryjne. Czepki służą do mycia włosów w celu zachowania podstawowych zasad higieny;  ponadto usuwają krew, jodynę lub żel po użyciu elektrod EEG oraz inne zaniecz

burnjel_mini

Burn Jel EU

Żel przeznaczony jest do opatrywania ran powstałych w wyniku oparzeń termicznych (bezpośredni kontakt z ogniem, promieniowanie słoneczne) lub chemicznych (stężone kwasy, zasady, związki organiczne, cement, wapno). Można go stosować na oparzenia I, II, II stopnia o niewielkiej rozległości

Angelcare_mini

Monitor Angelcare® AC401 to urządzenie wspomagające opiekę nad niemowlęciem i dzieckiem. Składa się z monitoru oddechu i bezprzewodowej niani elektronicznej.  Czujniki oddechu (ruchu) wykorzystywane są najczęściej w pierwszym roku życia. [caption id="attachment_684" align="alignri

bugs_mini

Opaski przeciw komarom

Czasy, kiedy walkę odstraszania komarów i innych uciążliwych owadów prowadzoono za pomocą płynów, spray'ów, kremów i żeli, które należało regularnie nanosić na skórę bezpowrotnie minęły! Nowoczesnym rozwiązaniem problemów ukąszeń są elastyczne opaski, które eliminują ten pr